CapCut Gizlilik Politikası
Son Güncelleme: 15 Eylül 2023
Yürürlük Tarihi: 15 Ekim 2023


Giriş
CapCut'a Hoş Geldiniz. Bu Gizlilik Politikası, CapCut mobil yazılım uygulaması ("CapCut APP"), masaüstüne yerleştirilen yazılım uygulamaları ("CapCut Masaüstü sürümü") ve resmi CapCut web sitesi ("CapCut Web") (topluca "Hizmetler") için geçerlidir. Bu Gizlilik Politikası, Hizmetlerimiz ile bağlantılı olarak, kullanıcıların ve diğer bireylerin kişisel bilgilerini nasıl topladığımızı, kullandığımızı, paylaştığımızı ve diğer şekillerde nasıl işlediğimizi de açıklamaktadır.


Hizmetler, bölgenize özgü Ek Koşullar - Yetki Alanına Özel bölümünde aksi belirtilmedikçe, kayıtlı adresi 1 Raffles Quay, #26-10, South Tower, Singapur 048583 olan Bytedance Pte. Ltd. (“biz” “bize” veya “bizim”) tarafından sağlanmakta ve kontrol edilmektedir.


Hangi Bilgileri Topluyoruz
Hakkınızda aşağıdaki bilgileri toplayabiliriz:


Sizin Sağladığınız Bilgiler
Otomatik Olarak Toplanan Bilgiler
Diğer Kaynaklardan Alınan Bilgiler
Bu Gizlilik Politikasında açıklanan bilgileri aşağıdakiler gibi diğer kaynaklardan alabiliriz:


Oturum Açma, Kaydolma veya Bağlantılı Hizmetler. Mevcut olduğu zaman ve Apple, Facebook, Google, TikTok, Youtube gibi bir üçüncü taraf hizmetini kullanarak Hizmetlere kaydolmayı veya oturum açmayı seçmeniz halinde, söz konusu hizmetler bize kullanıcı adınız, e-postanız ve profil resminiz dahil olmak üzere herkese açık profil bilgileriniz gibi bilgileri sağlar. Sağlanan hizmete bağlı olarak, bu üçüncü taraf hizmetleri, o hizmette beğendiğiniz şarkıları, iletişim listenizi ve o hizmeti kullanımınızla ilgili bilgileri de paylaşabilir.


Diğer. Örneğin, Kullanıcı İçeriği, doğrudan mesajlar, bize gönderilen bir şikâyet, itiraz, talep veya geri bildirime dâhil edildiğinizde veya bunlarda bahsinizin geçtiği hallerde veya iletişim bilgilerinizin bir kullanıcı tarafından bize sağlanmış olması halinde, başkalarından da sizin hakkınızda bilgi alabiliriz.


Bilgilerinizi Nasıl Kullanıyoruz
Bilgilerinizi aşağıdaki amaçlarla kullanacağız:

Bilgilerinizi ayrıca bilgilerinizi topladığımız sırada size açıklanan başka amaçlar için, onayınız ile veya geçerli yasanın izin verdiği başka şekillerde de kullanabiliriz.


Bilgilerinizi Nasıl Paylaşıyoruz
Bu bölümde, bilgilerinizi üçüncü taraflarla nasıl paylaşabileceğimiz açıklanmaktadır.


Hizmet Sağlayıcılar ve İş Ortakları
Size bu Politikada belirtilen amaçlar için Hizmetleri sağlamak amacıyla <Sizin sağladığınız bilgiler>, <Otomatik olarak topladığımız bilgiler> ve <Diğer kaynaklardan elde ettiğimiz bilgiler> dahil olmak üzere, yukarıda listelenen kişisel bilgi kategorilerini hizmet sağlayıcılarımız ve iş ortaklarımız ile paylaşabiliriz. Bunlar bulut barındırma, içerik sunumu, müşteri desteği ve teknik destek, içerik yönetimi, pazarlama, analiz ve çevrimiçi ödeme gibi hizmetler sağlamaktadır. Örneğin, kişisel bilgilerinizi aşağıdakilerle paylaşabiliriz:Şirketler Grubumuz
Global bir şirket olarak, Hizmetler şirketler grubumuzdaki belirli kuruluşlar tarafından desteklenmektedir. Bu kuruluşlar, Hizmetlerin depolanması, içerik sunumu ve optimizasyonu, güvenlik, araştırma ve geliştirme, analitik, çevrimiçi ödemeler, müşteri desteği ve teknik destek ve içerik moderasyonu gibi önemli işlevleri sağlamak için gereken şekillerde <Topladığımız Bilgileri> bizim için işleyebilir. Ayrıca, Hizmetleri iyileştirmek, şirketler grubumuzun üyeleri tarafından sağlanan diğer hizmetlere erişmenize imkan sağlamak veya dahili iş amaçlarıyla bilgilerinizi şirketler grubumuzun herhangi bir üyesi ile paylaşabiliriz.


Üçüncü Taraf Sosyal Ağ Hizmetleri
Hizmetlere diğer sosyal ağ hesap bilgileriniz veya diğer üçüncü taraf hizmet hesap bilgilerinizi kullanarak kaydolmayı veya oturum açmayı seçmeniz halinde veya Hizmetler hesabınızı diğer sosyal ağ hesaplarıyla ilişkilendirmeyi seçmeniz halinde, bu üçüncü taraf hizmetler kendi gizlilik politikalarına uygun olarak Hizmetlerdeki etkinliğiniz hakkındaki bilgiler de dahil olmak üzere hakkınızda bilgi toplayabilir ve üçüncü taraf hizmetlerdeki bağlantılarınızı Hizmetleri kullanımınız hakkında bilgilendirebilirler.
Bir üçüncü taraf hizmetinin hesabınıza erişmesine izin vermeyi seçmeniz halinde, uygulama kimliğiniz, erişim belirteci ve yönlendiren URL gibi belirli bilgilerinizi üçüncü taraf hizmetle paylaşacağız. Verdiğiniz izinlere bağlı olarak, üçüncü taraf hizmet, hesap bilgilerinizi ve vermeyi seçtiğiniz diğer bilgileri alma imkanına sahip olabilir. Hizmetlerde oluşturduğunuz veya yüklediğiniz Kullanıcı İçeriğini diğer sosyal medya Hizmetleriyle paylaşmayı seçmeniz halinde, Kullanıcı İçeriğiniz, kullanıcı adınız ve (varsa) beraberindeki metin bu Hizmetlerde paylaşılacaktır.


Reklam ve Analitik Ortakları
Hizmetlerimize eriştiğiniz yetki alanına bağlı olarak Hizmetlerimizi kullanımınız yoluyla toplanan bilgileri (mobil tanımlayıcılar ve cihazınızın IP adresi ve belirlenen konumunuz ve Hizmetleri kullanımınızla ilgili bilgiler gibi) reklam ortaklarımızla paylaşabiliriz. Bu ortaklar, Hizmetlerimiz ve diğer hizmetler genelinde, bazıları diğer sitelerdeki ve hizmetlerdeki faaliyetlerinize dayanan ilgili reklamları sunmamıza yardımcı olmaktadır. Bu bilgiler genellikle Çerezler ve benzer izleme teknolojileri aracılığıyla toplanmaktadır. Ayrıca, reklam verenlerin reklam kampanyalarının etkinliğini ölçmelerine yardımcı olmak için bu reklamların nasıl performans gösterdiğine dair toplu bilgileri de paylaşabiliriz.


Yasal Yükümlülükler ve Haklar
Yasal olarak gerekli olması veya böyle bir kullanımın aşağıdakiler açısından makul olarak gerekli olduğuna iyi niyetle inanmamız halinde <topladığımız bilgi türlerini> kolluk kuvvetleri, kamu makamları veya diğer kuruluşlarla paylaşabiliriz:Satış veya Birleşme
Bilgilerinizi üçüncü taraflara aşağıdaki durumlarda da açıklayabiliriz:Onayınızla
Sizin onayınızla veya yönlendirmenizle üçüncü taraflarla bilgi paylaşabiliriz.


Uluslararası Veri Aktarımları
Sizden topladığımız kişisel bilgiler yaşadığınız ülkenin dışında bulunan bir sunucuda depolanabilir. Topladığımız bilgileri Amerika Birleşik Devletleri’nde ve Singapur’da bulunan güvenli sunucularda depolarız. Bu Politikada açıklanan bir veya daha fazla amaç için olması dahil herhangi bir kişisel bilgiyi yaşadığınız ülkenin dışına aktardığımız hallerde, bunu geçerli veri koruma yasalarının gerekliliklerine uygun şekilde yapacağız.


Haklarınız ve Tercihleriniz
Hizmetlerin bazı sürümlerinde hesabınıza giriş yaparak profil bilgilerinizin çoğuna erişebilir, bunları görüntüleyebilir ve düzenleyebilir ve ayrıca uygulama içi ayarlarınızı ziyaret ederek Hizmetlerde belirli türlerde reklamlar görüp görmeyeceğinize karar vermek veya hesabınızla bağlantılı üçüncü taraf hizmetlerini yönetmek dahil Hizmetleri nasıl kullanacağınızı kontrol edebilirsiniz. Apple, Facebook, Google, TikTok veya Youtube gibi üçüncü taraf bir hizmete giriş yapmayı, kaydolmayı veya bunlara bağlantı vermeyi seçmeniz halinde CapCut ile o hizmetin ayarları aracılığıyla paylaşılan veri türünü yönetebilirsiniz.


Ayrıca, https://www.networkadvertising.org/managing/opt_out.asp ve https://www.aboutads.info/choices adreslerinde bulunan seçenekleri kullanarak, İnternet genelinde reklam sunmak için birlikte çalıştığımız üçüncü tarafların bazılarının üçüncü taraf reklam tercihlerini yönetebilirsiniz. Ayrıca, cihazınız hangi bilgileri topladığımızı belirleyen kontrollere sahip olabilir. Örneğin, Apple ve Android cihazlarınızdaki ayarlar aracılığıyla reklam için mobil reklam tanımlayıcınızı toplayıp toplayamayacağımızı kontrol edebilirsiniz. Pazarlama veya reklam e-postalarında belirtilen “abonelikten çık” bağlantısını veya mekanizmasını kullanarak pazarlama veya reklam e-postalarından da çıkmayı seçebilirsiniz.


Ek Koşullar - Yetki Alanına Özel bölümünde daha ayrıntılı biçimde açıklandığı gibi, verilerinize erişme, verilerinizi silme, verilerinizin kullanımı hakkında bilgilendirilme, onayınızı geri çekme, ilgili makama şikayette bulunma gibi, kendi ülkenizde geçerli olan yasalar kapsamında bazı haklara sahip olabilirsiniz. Uygulama içi ayarlarınızı nasıl kullanacağınıza dair sorularınız varsa veya yaşadığınız ülkede kişisel verilerinizle ilgili sahip olabileceğiniz herhangi bir hakkı öğrenmek istiyorsanız, lütfen capcut.support@bytedance.com adresinden bizimle iletişime geçin; geçerli yasalar uyarınca gereken şekilde size yanıt vereceğiz.


Veri Güvenliği
Bilgilerinizin güvenli biçimde ve bu politikaya uygun olarak ele alınmasını sağlamak için adımlar atıyoruz. Ancak ne yazık ki, internet üzerinden yapılan bilgi iletimi tamamen güvenli değildir. Hizmetler aracılığıyla iletilen bilgilerinizin güvenliğini garanti edemeyiz.


Bilgilerinizi yetkisiz erişim, hırsızlık, ifşa, değiştirme veya kaybolmaktan korumak için tasarlanmış uygun teknik, idari ve fiziksel güvenlik önlemlerini alıyoruz. Bu teknik ve organizasyonel önlemleri uygulamayı sürdürüyoruz ve bunları sistemlerimizin genel güvenliğini iyileştirmek için zaman zaman değiştiriyoruz.


Zaman zaman üçüncü tarafların web sitelerine ve web sitelerinden bağlantıları dahil edeceğiz. Bu web sitelerinden herhangi birine verilen bir bağlantıyı takip ederseniz, lütfen bu web sitelerinin kendi gizlilik politikalarına sahip olduğunu ve bu politikalar için herhangi bir sorumluluk veya yükümlülük kabul etmediğimizi unutmayın. Lütfen bu web sitelerine herhangi bir bilgi göndermeden önce bu politikaları kontrol edin.


Veri Saklama
Size hizmet sağlamak için gerekli olduğu sürece ve bu Gizlilik Politikasında belirtilen diğer amaçlar için veya yasanın gerektirebileceği şekilde bilgilerinizi saklıyoruz.


Saklama süreleri, bilgi türüne ve bilgileri kullanma amaçlarımıza bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Örneğin, bilgilerinizi size Hizmetleri sunmak için işlediğimizde, bir hesabınız olduğu müddetçe, hesabınız ve profil bilgileriniz gibi bilgileri saklıyoruz.


CapCut Cloud Space Hizmetini kullanmanız halinde, içeriğinizi sizin için depolayacağız. CapCut Cloud Space Hizmetine aktif olarak yüklediğiniz ve burada depoladığınız herhangi bir içeriğe veya bilgiye, yasa veya yönetmelik tarafından aksi belirtilmedikçe, onayınız olmadan erişmeyeceğiz, işlemeyeceğiz veya bunları silmeyeceğiz. Verilerinizi burada açıklanan şekilde paylaşabileceğimiz kuruluşlar ikamet ettiğiniz ülkenin dışında bulunabilir.


Reşit Olmayanlar ile İlgili Bilgiler
CapCut13 yaşın altındaki çocuklara yönlendirilmez. Hizmetleri kullanmak için gereken asgari yaş, bulunduğunuz ülkeye veya bölgeye bağlı olarak değişebilir. Asgari yaşın altındaki reşit olmayan bir kişiden kişisel bilgi toplamış olduğumuza inanıyorsanız lütfen capcut.support@bytedance.com adresinden bizimle iletişime geçin.


Gizlilik Politikası Güncellemeleri
Bu Gizlilik Politikasını zaman zaman güncelleyebilir veya değiştirebiliriz. Gizlilik Politikasını güncellediğimiz durumda, yeni Gizlilik Politikasının en üstündeki “Son Güncelleme” tarihini güncelleyerek, yeni Gizlilik Politikasını yayınlayarak veya geçerli yasanın gerektirdiği diğer tüm bildirimleri sağlayarak size bu politikada yapılan her türlü önemli değişiklikleri bildireceğiz. Gizlilik uygulamalarımız hakkında bilgi sahibi olmaya devam etmek için bu politikayı düzenli şekilde incelemenizi tavsiye ederiz.


Bizimle İletişime Geçin
Bu Politika ile ilgili olarak aşağıdaki adrese göndereceğiniz sorularınızı, yorumlarınızı ve taleplerinizi memnuniyetle karşılarız:
CapCut, Bytedance Pte. Ltd.
E-posta: capcut.support@bytedance.com
Adres: 1 Raffles Quay, #26-10, South Tower, Singapur 048583


EK KOŞULLAR - YETKİ ALANINA ÖZEL
Hizmetlere eriştiğiniz veya Hizmetleri kullandığınız yetki alanınız ile ilgili Ek Koşullar – Yetki Alanına Özel hükümler ile Gizlilik Politikasının geri kalanı arasında bir çelişki olması halinde, ilgili yetki alanının Ek Koşulları – Yetki Alanına Özel hükümleri geçerli olacak ve kontrol edecektir.


Avustralya
Şirketler grubumuz içinde bulunan, Avustralya dışında yerleşik bazı kuruluşlara bilgilerinize sınırlı bir erişim verilmiştir, böylece bu kuruluşlar bazı işlevleri, “Bilgilerinizi Nasıl Paylaşırız” bölümünde açıklandığı gibi sağlayabilirler.


Brezilya
Hizmetlerimizi Brezilya’da kullanıyorsanız, aşağıdaki ek koşullar geçerlidir:


Veri koruma haklarının kullanılması. Brezilya hukuku, bireylere, kişisel verileri bakımından bazı haklar sağlamaktadır. Dolayısıyla, kullanıcıların belirtilen haklardan yararlanmasına olanak sağlamak için şeffaflık ve erişim kontrolleri sağlamaya çalışıyoruz.


Geçerli yasaya göre ve geçerliyse Brezilya Genel Veri Koruma Yasası LGPD’ye göre aşağıdaki haklarınızı kullanmanız için taleplerinize yanıt verecek ve/veya aşağıdakileri yerine getireceğiz:Kimliğinizin doğrulanması. Güvenliğiniz için ve kişisel verilerinizin hiçbirini yetkisiz üçüncü taraflara açıklamamamızı sağlamaya imkan vermek amacı ile, kimliğinizi doğrulamak ve haklarınızın uygun şekilde kullanmanızı garanti etmek üzere, verilerinizi ilgilendiren bir talebe gereği gibi yanıt verebilmemiz için sizden belirli bilgiler ve/veya belgeler isteyebiliriz. Taleplerinize yanıt verme sürecinde sizden alınan tüm veriler ve belgeler kesin olarak talebinizi analiz etme, kimliğinizi doğrulama veya sonunda talebinize yanıt verme amaçları için kullanılacaktır.


Haklarınızla ilgi sınırlandırmalar. Bazı durumlarda taleplerinizin bazılarına uymamak için meşru nedenlerimiz olabilir. Örneğin, ticari sırlarımızın veya fikri mülkiyet haklarımızın ihlal edilmesi riski bulunduğunda, bir açıklama yapılması işimizi olumsuz şekilde etkileyebilecek ise bazı bilgileri size açıklamamayı seçebiliriz. Ek olarak, yasa veya düzenleyici yükümlülüklerine uymak için verilerinizin saklanması gerektiği zaman veya bir anlaşmazlık çıkması hâlinde haklarımızı ve çıkarlarımızı korumak için söz konusu saklama gerekli olduğu zaman, bir silme talebine uymaktan kaçınabiliriz. Durum böyle olduğunda ve sizden gelen bir talebe uyamamamız halinde talebinizi yerine getiremememizin nedenlerini size belirteceğiz.


Gizliliğiniz, haklarınız ve nasıl kullanılacaklarıyla ilgili kuşkularınız olması durumunda lütfen “Bizimle İletişime Geçin” bölümündeki bilgileri kullanarak bizimle iletişime geçin. Kişisel verilerinizin işlenmesi hakkında herhangi bir sorunuz olması halinde, bunlara açıklık kazandırmak isteriz.


Uluslararası Veri Aktarımı. Bu Politikada belirtilen faaliyetleri yürütmek için kişisel verilerinizi iş grubumuz içindeki şirketler ile küresel düzeyde paylaşıyoruz. Ayrıca, Hizmetlerle ilgili verilerin işlenmesi için alt yüklenici kullanabilir veya kişisel verilerinizi başka ülkelerde yerleşik üçüncü taraflarla paylaşabiliriz. Bu nedenle kişisel verileriniz ülkenizde geçerli olanlar dışındaki gizlilik yasalarına tabi olabilir.


Kişisel verilerinizi başka ülkelerde yerleşik olan üçüncü taraflara aktardığımız zaman, bu şirketlerin geçerli veri koruma yasalarına uymasını sağlayacağız ve kişisel verilerinizin korunması ve güvenli şekilde işlenmesi için uygun koruma önlemleri mevcut olmasını sağlamak için makul olarak gerekli olan tüm önlemleri alacağız.


Dil. Bu Politika İngilizce dilinde ve Portekizce dilinde hazırlanmış olabilir. Brezilya’da yerleşik bir kullanıcı olmanız durumunda, geçerli olacak olan Portekizce sürüme bakmanız gereklidir.


DPO. Veri Koruma Yetkilisi ile iletişim kurmak isterseniz lütfen şu adresten bizimle iletişime geçin: dpobrasil@bytedance.com


Kanada
Hizmetleri Kanada’da kullanıyorsanız, aşağıdaki ek koşullar geçerlidir.


Haklarınız. Geçerli yasa kapsamında sınırlı istisnalara tabi olarak, emanetimiz ve kontrolümüz altında bulunan kişisel bilgilerinize erişme, onları güncelleme, değiştirme ve yanlışlıkları düzeltme hakkına ve kişisel bilgilerinizi toplamamız, kullanmamız ve açıklamamız için onayınızı geri çekme hakkına sahipsiniz. Bu hakları kullanmak için aşağıda belirtilen iletişim bilgilerini kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Talepte bulunan kişinin kimliğini doğrulama amacı ile bazı kişisel bilgiler isteyebiliriz.


Tercihleriniz. Gönderdiğimiz her e-postanın alt tarafında bulunan “abonelikten çık” bağlantısına tıklayarak herhangi bir zamanda pazarlama e-postalarımızın aboneliğinden çıkabilirsiniz. Ayrıca, Ayarlarınızdaki Reklam araçlarını kullanarak belirli kişiselleştirilmiş reklam türleriyle ilgili tercihlerinizi de ayarlayabilirsiniz.


Yetki Alanınız Dışına Aktarım. Biz ve hizmet sağlayıcılarımız (şirketler grubumuzun üyeleri, iştirakleri veya bağlı kuruluşları dâhil olmak üzere) kişisel bilgilere Amerika Birleşik Devletleri ve Singapur ve bizim ve hizmet sağlayıcılarımızın yerleşik olduğu diğer yabancı yetki alanları dâhil olmak üzere Kanada dışından (ve Quebec sakinleri için Quebec dışından) erişebilir, bunları orada depolayabilir ve işleyebiliriz. Bizim veya hizmet sağlayıcılarımızın (Kanada dışındaki hizmet sağlayıcıları dâhil olmak üzere) kişisel verileri işleme tarzımız hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen aşağıda belirtilen iletişim bilgilerini kullanarak bizimle iletişime geçin.


İletişim. Kanada sakini olmanız durumunda, “Bizimle İletişim Geçin” bölümünde sağlanan iletişim bilgilerini kullanarak Gizlilik Ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.


Avrupa Ekonomik Alanı (“AEA”), İsviçre ve Birleşik Krallık
Hizmetleri AEA, İsviçre veya Birleşik Krallık’ta (“Avrupa Bölgesi”) kullanıyorsanız aşağıdaki ek koşullar geçerlidir:


İşleme için yasal temeller
Kişisel verilerinizi yalnız yasa tarafından izin verildiği gibi kullanıyoruz. Bu Gizlilik Politikasında açıklanan kişisel verilerinizi işlemeyle ilgili yasal temellerimiz aşağıdaki tabloda açıklanmıştır.

Kişisel bilgi kategorileri ve işleme amacıYasal temel
<Sizin Sağladığınız Bilgiler>, <Otomatik Olarak Toplanan Bilgiler> ve <Diğer Kaynaklardan Alınan Bilgiler>i kullanıyoruz,
örneğin:
- Bir hesabı kaydederken;
- Üçüncü taraf hesaplar üzerinden Hizmetlerimize giriş yaparken, kaydolurken veya bağlantı verirken;
- Hizmetlerimizi kullandığınızda toplanan Kullanıcı İçeriği ve diğer bilgiler;
- Konumunuz;
- Bizimle iletişime geçtiğinizde;
- Diğer kaynaklardan ve
- Cihazınızdan veya uygulamanızdan

Kullanıcı İçeriği oluşturmanızı, düzenlemenizi, değiştirmenizi ve paylaşmanızı ve diğer kullanıcılarla etkileşim kurmanızı sağlamak dahil olmak üzere Hizmetleri yönetmemizi ve size sunmamızı sağlamak ve bunu tercih ettiğiniz hallerde Hizmetlerin etkileşimli özelliklerine katılmanıza izin vermek için; Bu bilgileri ayrıca içeriği tanıtmak veya size ilginizi çekebilecek özel veya kişiselleştirilmiş bilgiler veya içerik sağlamak için kullanıyoruz.
İşleme, Hizmetleri sağlamamızı düzenleyen sözleşmeyi yerine getirmek veya Hizmetleri kullanmak için bir hesaba kaydolmadan önce talep ettiğiniz adımları atmak için gereklidir.
<Sizin Sağladığınız Bilgiler>, <Otomatik Olarak Toplanan Bilgiler> ve <Diğer Kaynaklardan Alınan Bilgiler>i kullanıyoruz, örneğin:
- Bir hesabı kaydederken;
- Üçüncü taraf hesaplar üzerinden Hizmetlerimize giriş yaparken, kaydolurken veya bağlantı verirken;
- Hizmetlerimizi kullandığınızda toplanan Kullanıcı İçeriği ve diğer bilgiler;
- Konumunuz;
- Bizimle iletişime geçtiğinizde;
- Diğer kaynaklardan ve
- Cihazınızdan veya uygulamanızdan

Hizmetleri nasıl kullandığınızı anlamak ve makine öğrenimi modellerimiz ve algoritmalarımız gibi teknolojimizi eğitmek ve iyileştirmek dahil olmak üzere Hizmetleri iyileştirmek ve geliştirmek,
Meşru çıkarlarımız için, yani Hizmetleri iyileştirmek ve geliştirmek için işleme gereklidir.
<Sizin Sağladığınız Bilgiler>, <Otomatik Olarak Toplanan Bilgiler> ve <Diğer Kaynaklardan Alınan Bilgiler>i kullanıyor ve bu bilgileri üçüncü taraf reklam ortaklarıyla paylaşıyoruz, örneğin:
- Hizmetlerimizi kullandığınızda toplanan bilgiler;
- Konumunuz;
- Cihazınızdan veya uygulamanızdan
size kişiselleştirilmiş reklam sağlamak için.
Biz veya üçüncü taraf reklam ortaklarımız, Hizmetlerde ve bağlı olmayan uygulamalar ve web sitelerinde birleştirilmiş etkinliğinize dayalı olarak size kişiselleştirilmiş reklamlar sunmak için onayınızı isteriz.
Size kişiselleştirilmemiş reklamlar sunmak için <Sizin Sağladığınız Bilgiler> ve <Otomatik Olarak Toplanan Bilgiler>i kullanıyor ve bu bilgileri üçüncü taraf reklam ortaklarıyla paylaşıyoruz. Biz veya üçüncü taraf reklam ortaklarımız size kişiselleştirilmemiş reklamlar sunuyoruz. Bu işleme, meşru çıkarlarımız için, yani Hizmetleri ücretsiz tutmak için kişiselleştirilmemiş reklamlar göstermek amacıyla gereklidir.
Reklamların etkinliğini ölçmek ve anlamak için <Sizin Sağladığınız Bilgiler>, <Otomatik Olarak Toplanan Bilgiler> ve <Diğer Kaynaklardan Bilgiler>i kullanıyor ve bu bilgileri üçüncü taraf reklam ortaklarıyla paylaşıyoruz.Bu işleme, meşru çıkarlarımız için, yani işimizi büyütmek ve bizim, reklam verenlerimizin ve reklam ortaklarımızın reklamlarının nasıl performans gösterdiğini ve reklamlarını görüntüleyen veya bunlarla etkileşime giren kitleyi anlamasını sağlamak için gereklidir. Bu durum bilinçli kararlar verebilmelerini sağlamayı amaçlar (örneğin ne tür reklam kampanyaları yürütmek isteyebilecekleri, ulaşmak istedikleri kitlenin türü ve kullanıcıların en çok keyif aldıkları reklam türleri). Bu, kullanıcılara gösterdiğimiz reklamların anlamlı ve eğlenceli olmaya devam etmesini ve Hizmetlerin tüm kullanıcılar için ücretsiz olmasını sağlar.
Kullandığımız bilgi kategorileri, her bir talep veya yükümlülüğün kendi özel koşullarına bağlı olacaktır. Koşullara bağlı olarak, <Sizin Sağladığınız Bilgiler>, <Otomatik Olarak Toplanan Bilgiler> ve <Diğer Kaynaklardan Alınan Bilgiler>i kullanıyoruz, örneğin:
- Bir hesabı kaydederken;
- Üçüncü taraf hesaplar üzerinden Hizmetlerimize giriş yaparken, kaydolurken veya bağlantı verirken;
- Hizmetlerimizi kullandığınızda toplanan Kullanıcı İçeriği ve diğer bilgiler;
- Konumunuz;
- Bizimle iletişime geçtiğinizde;
- Diğer kaynaklardan ve
- Cihazınızdan veya uygulamanızdan.
Gerekli olması durumunda kolluk kuvvetlerine ve resmi ve/veya düzenleyici bir makam tarafından yürütülen soruşturmalara yardımcı olmak dâhil herhangi bir yasal yükümlülüğe uymak için.
Bu işleme Avrupa Birliği veya Üye Devlet hukuku kapsamındaki yasal yükümlülüklerimize uymak için gereklidir. Kullanıcılarımızın güvenliğini sağlamak için önlemler almak veya yasal yaptırım kuruluşlarından veya mahkemelerden gelen emirlere uymak gibi geçerli bir yasal talebe uymak için yükümlülüklerimiz bulunan durumlar buna dâhildir. Benzer şekilde, işleme, GDPR Bölümler IV ve VI kapsamında bilgi işlenmesini talep eden düzenleyici taleplerine yanıt vermek için de gerekli olabilir.

Başka koşullarda, işleme, meşru çıkarlarımız için, yani düzenleyicilere veya diğer devlet kuruluşlarına bilgi açıklamak ve onlarla paylaşmak için gereklidir.
- <Sizin Sağladığınız Bilgiler>, <Otomatik Olarak Toplanan Bilgiler> ve <Diğer Kaynaklardan Alınan Bilgiler>i kullanıyoruz, örneğin:
- Bir hesabı kaydederken;
- Bizimle iletişime geçtiğinizde ve
- Cihazınızdan veya uygulamanızdan.
Hizmetle ilgili konularda sizinle iletişim kurmak, sorgularınıza, taleplerinize, başvurularınıza, şikayetlerinize ve geri bildirimlerinize yanıt vermek ve bunları işlemek ve şartlarımızda ve politikalarımızda yapılan değişiklikler dahil olmak üzere Hizmetlerdeki değişiklikler hakkında sizi bilgilendirmek.
İşleme, sizinle yapılan sözleşmenin yerine getirilmesi için gereklidir.
<Sizin Sağladığınız Bilgiler>, <Otomatik Olarak Toplanan Bilgiler> ve <Diğer Kaynaklardan Alınan Bilgiler>i kullanıyoruz, örneğin:
- Bir hesabı kaydederken;
- Hizmetlerimizi kullandığınızda toplanan Kullanıcı İçeriği ve diğer bilgiler;
- Konumunuz;
- Cihazınızdan veya uygulamanızdan
Bu bilgileri, tercihlerinize uygun olarak size pazarlama iletişimleri göndermek için kullanabiliriz.
İşleme, meşru çıkarlarımız, yani Hizmetlerimizin yeni gelişmelerini ve özelliklerini desteklemek için gereklidir. Yasaların gerektirdiği durumlarda size mesaj göndermek için onayınızı alacağız.
<Sizin Sağladığınız Bilgiler>, <Otomatik Olarak Toplanan Bilgiler> ve <Diğer Kaynaklardan Alınan Bilgiler>i kullanıyoruz, örneğin:
- Bir hesabı kaydederken;
- Üçüncü taraf hesaplar üzerinden Hizmetlerimize giriş yaparken, kaydolurken veya bağlantı verirken;
- Hizmetlerimizi kullandığınızda toplanan Kullanıcı İçeriği ve diğer bilgiler;
- Konumunuz;
- Bizimle iletişime geçtiğinizde;
- Diğer kaynaklardan ve
- Cihazınızdan veya uygulamanızdan
Hizmetleri kullanabilecek yaşta olduğunuzdan emin olmak dahil olmak üzere Hizmet Koşullarımızı, Topluluk Kılavuz İlkelerimizi ve diğer koşullarımızı ve politikalarımızı uygulatmak.
İşleme, sizinle yapılan sözleşmenin yerine getirilmesi için gereklidir.
<Sizin Sağladığınız Bilgiler>, <Otomatik Olarak Toplanan Bilgiler> ve <Diğer Kaynaklardan Alınan Bilgiler>i kullanıyoruz, örneğin:
- Bir hesabı kaydederken;
- Üçüncü taraf hesaplar üzerinden Hizmetlerimize giriş yaparken, kaydolurken veya bağlantı verirken;
- Hizmetlerimizi kullandığınızda toplanan Kullanıcı İçeriği ve diğer bilgiler;
- Konumunuz;
- Bizimle iletişime geçtiğinizde;
- Diğer kaynaklardan ve
- Cihazınızdan veya uygulamanızdan
Geçerli yasa tarafından izin verildiği takdirde, Hizmet Koşullarımızın, Topluluk Kılavuz İlkelerimizin ve diğer koşulların ve politikaların ihlalleri ile ilgili olarak, Kullanıcı İçeriğini ve ilgili meta verileri taramak, analiz etmek ve incelemek dahil olmak üzere, kötüye kullanım, dolandırıcılık ve yasa dışı faaliyetleri tespit etmek için, güvenliğinizi ve emniyetinizi sağlamak için.

Bu bilgileri ayrıca sorun giderme, veri analizi, test ve araştırma yapmak için de kullanabiliriz.
İşleme meşru çıkarlarımız için, yani
- Hizmetlerin güvenli ve emniyetli olmasını sağlamak, Hizmet Koşullarımıza ve Topluluk Kılavuz İlkelerimize uyumu sağlamak ve Hizmetlerin kötüye kullanımını saptamak ve
- Hizmetlerin sürekli istikrarını ve güvenliğini sağlamak ve sürekli kullanılabilir ve çalışır durumda olmasını temin etmek için gereklidir.
Bazı durumlarda, <Sizin Sağladığınız Bilgiler>, <Otomatik Olarak Toplanan Bilgiler> ve <Diğer Kaynaklardan Alınan Bilgiler>i toplu veya isimsiz duruma getirebilir ve bunları, geçerli yasa tarafından izin verilen ölçüde, kimliğinizi belirleyemeyecek şekilde tasarlanmış olarak araştırma, istatistik ve başka amaçlar için kullanabiliriz.İşleme, meşru çıkarlarımız için, yani kişisel bilgileri, veri minimizasyonu ve tasarımdan gelen gizlilik ilkeleri ile tutarlı şekilde, toplu veya isimsiz duruma getirerek araştırma yürütmek ve kişisel bilgileri korumak için gereklidir.
Sizin veya başka birinin hayatını, vücut bütünlüğünü veya güvenliğini korumak için gerekli olduğu hallerde, <Sizin Sağladığınız Bilgiler>, <Otomatik Olarak Toplanan Bilgiler> ve <Diğer Kaynaklardan Alınan Bilgiler>i kullanabiliriz. Bu durum, acil durumlarda sağlığı veya yaşamı korumak amacıyla kolluk kuvvetlerine veya acil servislere bilgi sağlanmasını içerebilir. Kullandığımız spesifik bilgi türleri, özel duruma bağlı olacaktır.İşleme, sizin veya başka bireylerin yaşamsal çıkarlarını korumak için gereklidir.
Sizin tarafınızdan yetki verilen başka amaçlar için <Sizin Sağladığınız Bilgiler>, <Otomatik Olarak Toplanan Bilgiler> ve <Diğer Kaynaklardan Alınan Bilgiler>i kullanabiliriz. Kullandığımız gerçek bilgiler, olgulara bağlıdır.Bize bunu yapma onayı verdiğinizde bilgilerinizi işleriz.Uluslararası veri aktarımları
Normal olarak Avrupa Bölgesinde ikamet ediyorsanız, hakkınızda topladığımız kişisel bilgiler Avrupa Bölgesi dışındaki bir varış yerine (örneğin hizmet sağlayıcılarımıza ve iş ortaklarımıza) aktarılabilir ve orada depolanabilir. Örneğin, topladığımız bilgileri Amerika Birleşik Devletleri’nde ve Singapur’da bulunan güvenli sunucularda depolayabiliriz.


Bilgilerinizi Avrupa Bölgesi dışına aktardığımızda, aşağıdakilere dayanarak, yeterli bir veri koruma düzeyinden yararlanmalarını sağlarız:


Bu koruma önlemleri hakkında daha çok araştırma yapmak istemeniz halinde lütfen aşağıdaki adresten bizimle iletişime geçin: capcut.support@bytedance.com.


Haklarınız
Aşağıdaki haklara sahipsiniz:Yukarıda belirtilen hakların birini veya daha fazlasını kullanmak için yapılan bir talebe yanıt verebilmemiz için kimliğinizi veya hesap bilgilerinizi doğrulamanız gerekebilir.
Haklarınızdan herhangi birini kullanmak istemeniz durumunda lütfen aşağıdaki adresten bize e-posta gönderin: capcut.support@bytedance.com.


GDPR Temsilcileri
Birleşik Krallık’ta yerleşik olmanız durumunda atanmış GDPR temsilcimiz aşağıdaki gibidir:
Cosmo Technology Private Limited
2 Temple Back East
Temple Quay
Bristol
Birleşik Krallık
BS1 6EG


AEA’da veya İsviçre’de yerleşik olmanız durumunda atanmış GDPR temsilcimiz aşağıdaki gibidir:
Mikros Information Technology Ireland Limited
Mespil Business Centre
Mespil House
Sussex Road
Dublin 4
İrlanda


Çerezler
İstisna olmadıkça, çerezlerin kullanımı için onayınızı alacağız. Çerezler hakkında daha fazla bilgi için lütfen Çerez Politikamızı ziyaret edin.


Mısır
Hizmetlerimizi Mısır’da kullanıyorsanız aşağıdaki ek koşullar geçerlidir:Endonezya
Hizmetlerimizi Endonezya’da kullanıyorsanız aşağıdaki ek koşullar geçerlidir. Aşağıdaki ek koşullar ile bu Politikanın ana içeriğinin hükümleri arasında herhangi bir çelişki olması durumunda aşağıdaki koşullar geçerli olacaktır.


Yaş, Ebeveyn ve Vasi İzni. Hizmetlerimize erişmek ve/veya kullanmakla, en az 21 yaşında olduğunuzu veya evli olduğunuzu veya vesayet altında olmadığınızı taahhüt ediyorsunuz. 21 yaşının altında olmanız veya evli olmamanız veya vesayet altında olmanız durumunda:Ebeveyn(ler)inizin veya yasal vasi(ler)inizin onayına sahip değilseniz ve ebeveyn(ler)iniz veya vasi(ler)iniz kendi adları altında hesap açmak istemiyorsa Hizmetlerimize erişmeyi ve/veya kullanmayı bırakmak zorundasınız.


Tercihleriniz. Üçüncü taraflara kişisel veri açıklamamıza verdiğiniz onayı geri çekebilirsiniz. Talebiniz üzerine, kişisel verilerinizi üçüncü taraflara görüntüleyecek, yayınlayacak, iletecek, dağıtacak ve/veya bunlara erişimi açacağız. Lütfen kişisel verilerinizin açıklanmasına ve/veya toplanmasına onayınızı geri çekmeniz üzerine taleplerinizi yerine getiremeyebileceğimizi ve Capcut’ın bazı işlevlerini kullanamayabileceğinizi göz önünde bulundurun.


Bizden: (i) toplamış olduğumuz kişisel verilerin geçmişini açıklamamızı ve/veya (ii) sunucumuzda toplamış olduğumuz kişisel verilerinizi silmemizi ve imha etmemizi talep edebilirsiniz. Lütfen kişisel verilerinizi silmemizi ve imha etmemizi talep etmeniz üzerine Capcut’ın bazı özelliklerini ve işlevlerini kullanamayabileceğinizi göz önünde bulundurun.


Haklarınızdan herhangi birini kullanmak için aşağıdaki adresten bizimle iletişime geçin: capcut.support@bytedance.com.


Bildirim. Kişisel verilerin herhangi bir ihlali durumunda size bildirimde bulunacak ve bu kişisel veri ihlali hakkında bilgi vereceğiz.


Veri saklama. Bilgilerinizi, size hizmeti sağlamak için gerekli olduğu sürece saklıyoruz. Size hizmeti sağlamak için bilgilerinize ihtiyacımız olmaması durumunda bunları yalnızca söz konusu verileri tutmak için meşru bir iş amacımız olduğu sürece saklayacağız. Ancak yasal yükümlülüklerimiz uyarınca veya yasal hak taleplerini oluşturmak, kullanmak veya savunmak için gerekli olması hâlinde, söz konusu verileri beş (5) yıl (veya gerekli ise daha uzun) saklamamızın muhtemel olacağı durumlar mevcuttur.


Hizmetlerimizi kullanmayı sona erdirmenizden ve beş (5) yıllık saklama döneminin sona ermesinden sonra bilgilerinizi toplu ve isimsiz duruma getirilmiş bir biçimde depolayacağız. Kişisel olarak tanımlanabilir olmayan bilgiler analiz için belirsiz süre boyunca saklanabilir.


İsrail
Hizmetlerimizi İsrail’de kullanıyorsanız aşağıdaki ek koşullar geçerlidir. 18 yaşın üzerinde olduğunuzu beyan ediyorsunuz. 18 yaşın altında olmanız halinde, lütfen ebeveyninizin veya vasinizin bunu sizinle birlikte okumasını sağlayın. Bu koşulları 18 yaşın altındaki bir kullanıcının ebeveyni/vasisi olarak inceliyorsanız, söz konusu kullanıcının 13 yaşından büyük olduğunu ve Capcut Gizlilik Politikasını ve Kullanım Koşullarını okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi ve çocuğunuz tarafından Hizmetlerin kullanılmasını ve bir hesap için kaydolmasını kabul ettiğinizi bu belge ile beyan ediyorsunuz.


Arjantin
Hizmetlerimizi Arjantin’de kullanıyorsanız aşağıdaki ek koşullar geçerlidir. Aşağıdaki ek koşullar ile bu Politikanın ana içeriğinin hükümleri arasında herhangi bir çelişki olması durumunda aşağıdaki koşullar geçerli olacaktır.


Haklarınız ve seçenekleriniz. 25.326 Sayılı Yasa, 1558/2001 Sayılı Düzenleyici Kararname ve Kamusal Bilgilere Erişim Ajansı (“AAIP”) tarafından çıkarılan hükümlere ve/veya bağlayıcı kararlara göre, kişisel verileriniz bakımından şu haklara sahipsiniz: veri koruması ile ilgili olarak erişme, düzeltme ve silme. Gizlilik haklarınız veya bunları nasıl kullanacağınız hakkında herhangi bir sorunuz olması halinde, lütfen “Bizimle İletişime Geçin” bölümündeki bilgileri kullanarak bizimle iletişime geçin. Kişisel verilerinizin işlenmesi hakkında herhangi bir sorunuz olması halinde, bunlara açıklık kazandırmak isteriz.


Hak taleplerinizin herhangi birisini yanıtlama şeklimizden memnun kalmadığınız takdirde sizi bizimle iletişime geçmeye teşvik ediyoruz. Aynı zamanda AAIP’ye şikâyette bulunma hakkına da sahipsiniz. AAIP ile şu site üzerinden iletişim kurabilirsiniz: https://www.argentina.gob.ar/aaip/datospersonales/derechos.


Meksika
Hizmetlerimizi Meksika’da kullanmanız durumunda aşağıdaki ek koşullar geçerlidir. Aşağıdaki ek koşullar ile bu politikanın ana metnindeki hükümler arasında bir çelişki olması durumunda aşağıdaki koşullar geçerli olacaktır.


Veri Sorumlusu: Bytedance Pte. Ltd.1 Raffles Quay, #26-10, South Tower, Singapur 048583


Kişisel verilerinizi nasıl kullanıyoruz. Bu Gizlilik Politikasının yukarıdaki ana bölümünde belirtilen veri işleme amaçlarının hemen hepsi gerekli amaçlardır. Ancak aşağıdakiler ikincil amaçlardır:Yukarıdaki amaçlar Hizmetleri sunmak için gerekli olmayıp size daha iyi bir deneyim sunmamıza imkan verirler. Size, kişisel verilerinizi kullanma ve açıklama biçimimiz hakkında tercihlerde bulunma imkanı sunuyoruz. Ayarlarda bulunan ve bazı özellikleri sınırlandırmanıza imkan veren araçları kullanarak, ikincil amaçlar olan kişiselleştirilmiş reklamları her zaman sınırlandırabilirsiniz.


Verilerinizi işlemek için hem insan içeren hem de otomatik yollar kullanıyoruz.


Kişisel verilerinizi nasıl paylaşıyoruz. Kişisel verilerinizi bizim adımıza işleme dışındaki amaçlar için üçüncü bir taraf ile paylaşabiliriz. Böyle bir açıklama için geçerli yasaların gerektirdiği şekilde onayınızı alacağız.


Bize kişisel verilerinizi sağlamakla ve Hizmetlerimizi kullanmakla, onayınızı gerektiren aktarımları kabul ediyorsunuz. Onayınızı her zaman iptal edebilir ve aşağıdaki haklarınızı kullanabilirsiniz.


Dil. Bu Politika İngilizce dilinde ve İspanyolca dilinde hazırlanmış olabilir. Meksika’da yerleşik bir kullanıcı olmanız durumunda, geçerli olacak olan İspanyolca sürüme bakacaksınız.


Haklarınız. Kişisel verileriniz bakımından şu haklara sahipsiniz: verilerinize erişme, onları düzeltme, iptal etme, itiraz etme, onayı geri çekme, verilerinizin kullanılmasını ve açıklanmasını sınırlandırma. Talebinizi capcut.support@bytedance.com adresine göndererek haklarınızı kullanabilirsiniz. Haklarınızı kullanmak için geçerli gereklilikler ve prosedür hakkında bilgi almak için lütfen yukarıdaki e-posta adresinden bizimle iletişime geçin. 18 yaşın altında olmanız halinde, haklarınızı bir ebeveyn veya vasi vasıtası ile kullanabilirsiniz. Hak kullanma talepleriniz, geçerli veri koruma yasasına ve talebinizin özelliğine uygun şekilde, mümkün olan en kısa sürede çözümlenecektir.


Reşit olmayanlar ile ilgili bilgiler. Ebeveyn izni bölümümüzü Hizmet Koşullarında inceleyebilirsiniz.


Filipinler
Web Sitemizi Filipinler’de kullanıyorsanız, ilgili yasalar, kurallar ve düzenlemeler ve Filipinler Ulusal Gizlilik Komisyonunun (“NPC”) veri gizliliği konusundaki düzenlemeleri uyarınca aşağıdaki ek koşullar geçerli olacaktır.


Haklarınız. Veri gizliliği konusundaki ilgili yasalar, kurallar ve düzenlemeler veri sahipleri olarak haklarınızı ve özgürlüklerinizi tanıdığı ölçüde, bilgilendirilme, itiraz etme, erişme, düzeltme, silme veya bloke etme, NPC nezdinde şikâyetlerde bulunma, tazminat alma ve veri taşınabilirliği hakkınız olacaktır. Yukarıda belirtilen hakların birini veya daha fazlasını kullanmak için yapılan bir talebe yanıt verebilmemiz için kimliğinizi veya hesap bilgilerinizi doğrulamanız gerekebilir.


Rusya
Veri işleme için yasal dayanaklar. Kişisel verilerinizi işlediğimiz zaman onayınıza, bir sözleşmenin yerine getirilmesine, meşru çıkarımıza ve yasanın gerektirdiği hallerde kişisel veri işleme yükümlülüklerine dayanırız.


Hizmetlere kaydolmakla ve kullanmakla bu Gizlilik Politikasına uygun şekilde kişisel veri işlenmesine onay vermiş olursunuz.


Kişisel verilerinizi nerede saklarız. Kişisel verileriniz Rusya’dan Singapur’a aktarılabilir ve o konumda, yaşadığınız ülkenin dışında depolanabilir.


Herkese açık profiller. Hesap ayarlarınız “Herkese Açık Profil” olarak ayarlandığı zaman, kişisel verilerin herkese açık şekilde dağıtılması için onayınıza yaslanırız. “Hesabımı yönet” ayarlarında ayarlarınızı ‘Özel Hesap’ olarak değiştirerek profilinizi özel durumuna değiştirebilirsiniz.


Güney Afrika
Hizmetlerimizi Güney Afrika’da kullanıyorsanız aşağıdaki ek koşullar geçerlidir:
18 yaşın üzerinde olduğunuzu beyan ediyorsunuz. 18 yaşın altında olmanız halinde, lütfen ebeveyninizin veya vasinizin bunu sizinle birlikte okumasını sağlayın. Bu koşulları 18 yaşın altındaki bir kullanıcının ebeveyni/vasisi olarak inceliyorsanız, söz konusu kullanıcının 13 yaşından büyük olduğunu ve bu Gizlilik Politikasını ve Kullanım Koşullarını okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi ve çocuğunuz tarafından Hizmetlerin kullanılmasını ve bir hesap için kaydolmasını kabul ettiğinizi bu belge ile beyan ediyorsunuz.


Güney Kore
Hizmetlerimizi Güney Kore’de kullanıyorsanız aşağıdaki ek koşullar geçerlidir:


Bilgilerinizi Nasıl Paylaşırız. Bu politikanın ana metnine ek olarak, Hizmetleri tanıtmaya yönelik reklam ve pazarlama kampanyalarımızın parçası olarak Hizmetlerimizde Kullanıcı İçeriği ve video içeriği gibi bilgileri kullanmamız durumunda, bu bilgilerde yer alan kişisel bilgileriniz bu tür reklam veya pazarlama içeriğinin alıcılarına açıklanabilir.


Kişiselleştirilmiş Reklamlar. Hizmetlerimizi size ücretsiz olarak sağlamak için Hizmetlerimizde zaman zaman kişiselleştirilmiş reklamlar sunabiliriz.


Veri Saklama. Sizin tarafınızdan onay verilmiş toplama amacı gerçekleştirilen veya onay verdiğiniz veya Politikada belirlenmiş kullanım dönemleri sona eren kişisel verileri imha ediyoruz; ancak kişisel verilerinizi, aşağıdakiler dâhil ama bunlarla sınırlı olmamak üzere, duruma göre, yasa tarafından belirtilen aşağıdaki dönemler için depolamaya devam edeceğiz:Kişisel verilerin imha edilmesi. Kişisel verilerinizi, bunları ilgili departman tarafından geri alınamayacak hale getiren bir şekilde imha ederiz.


HaklarınızTürkiye
Hizmetlerimizi Türkiye’de kullanıyorsanız aşağıdaki ek koşullar geçerlidir:


Veri Sorumlusu Temsilcisi. Türkiye’de bulunmanız hâlinde, kişisel verilerinizin işlenmesi ile bağlantılı soruları ve şikâyetleri ele almak için Türkiye’deki veri sorumlusu temsilcimizle e-posta ile iletişime geçebilirsiniz.


Kişisel verilerinizin işlenmesi için yasal temeller. 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununun 5. Maddesi uyarınca kişisel verilerinizi işlerken aşağıdaki yasal temellere yaslanıyoruz:Haklarınız. Veri Koruma Kanunu Madde 11 uyarınca, kişisel verileriniz bakımından aşağıdaki haklara sahipsiniz:Haklarınızı kullanmak istemeniz durumunda lütfen aşağıdaki adresten bize e-posta gönderin: capcut.support@bytedance.com.
Başvurunuzda yer alan talepler, talebinizin niteliğine göre en geç otuz gün içinde olmak üzere mümkün olan en kısa sürede, ücretsiz olarak çözümlenecektir. Ancak talebinizin şirketimiz için ek maliyet ortaya çıkarması durumunda, Türkiye Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenen tarife ücreti üzerinden ücretlendirilebilirsiniz.


Dil. Bu politika İngilizce ve Türkçe olarak mevcuttur. İngilizce ve Türkçe sürümler arasında herhangi bir tutarsızlık veya farklı bir yorum olması hâlinde, Türkçe metin geçerli olacaktır.


Birleşik Arap Emirlikleri
Hizmetleri Birleşik Arap Emirlikleri’nde (“BAE”) kullanıyorsanız aşağıdaki ek koşullar geçerli olacaktır:


Kişisel verilerinizi nasıl paylaşırız
Bu politikanın ana metnine ek olarak, Hizmetleri BAE’de kullanmakla bu Gizlilik Politikasının koşullarını kabul ediyor ve kişisel verilerinizi bu Gizlilik Politikasının ana metnine uygun şekilde paylaşmamıza onay veriyorsunuz.


Uygulanacak hukuk ve itilaf çözümü
Hizmetlerimiz BAE’de kullanıldığında bu Gizlilik Politikası, BAE yasaları uyarınca yönetilecek ve yorumlanacaktır. Bu Gizlilik Politikası ile ilgili olarak taraflar arasında bir anlaşmazlık çıkması durumunda:Amerika Birleşik Devletleri
Hizmetleri Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanıyorsanız, ürünün CapCut Web sürümünde Hizmet Koşullarımızda açıklandığı gibi Premium Hizmetlerimizi kullanmadığınız sürece hizmetler Bytedance Pte Ltd. tarafından sunulur ve kontrol edilir. Bu durumda Bytedance Inc., Premium Hizmetlerimizi kullanırken sizin tarafınızdan oluşturulan ve yüklenen verilerin veri sorumlusu olacak ve bu Politika ile bağlı olacaktır. Web Sitemizi Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanıyorsanız aşağıdaki ek koşullar geçerlidir:


Haklarınız ve Tercihleriniz
Nerede yaşadığınıza bağlı olarak, aşağıda açıklandığı gibi, kişisel bilgileriniz bakımından bazı haklara sahip olabilirsiniz:Talebinizi aşağıdaki yöntemlerle göndererek bu hakları kullanabilirsiniz:
E-posta: capcut.support@bytedance.com
Adres: 1 Raffles Quay, #26-10, South Tower, Singapur 048583


Geçerli yasaya uygun şekilde, yetkili bir temsilci vasıtası ile bir talep göndermeye hak sahibi olabilirsiniz. Sizin adınıza tercihler kullanmak üzere yetkili bir temsilci atamak için lütfen söz konusu temsilciye vekâletname vermiş olduğunuz veya temsilcinin sizin adınıza haklar kullanmak üzere talepler göndermek için geçerli yazılı yetkiye sahip olduğu hakkında kanıt sağlayın.


Geçerli yasaya uygun şekilde ve gerekli doğrulamaya tabi olarak isteğinize yanıt vereceğiz. Bunu hesabınız ile ilişkili e-posta adresinden göndermenizi veya hesabınızı doğrulamak için gerekli olan bilgileri sağlamanızı isteyerek talebinizi doğrulayacağız.


Talebiniz hakkında almış olduğumuz herhangi bir karara, kararınızı iletmek üzere bizden almış olduğunuz iletişime yanıt vererek itiraz edebilirsiniz. Haklarınızı ve tercihlerinizi kullandığınız için size karşı ayrımcılık yapmayacağız, bununla birlikte Hizmetlerde bulunan bazı işlevsellikler ve özellikler sizin için değişebilir veya artık mevcut olmayabilir.


Ayrıca, kişisel bilgilerinizin satışını ve diğer siteler ve hizmetlerdeki faaliyetlerinize dayalı olarak size reklamlar sunmak amacıyla kişisel bilgilerinizin kullanılmasını veya açıklanmasını (“bağlamlar arası davranışsal reklamcılık” veya “hedeflenmiş reklamcılık”) tercih dışı bırakma hakkına da sahip olabilirsiniz. CapCut kişisel bilgilerinizi para karşılığında satmasa da, CapCut uygulamasında toplanan kişisel bilgilerinizi bağlamlar arası davranışsal veya hedefli reklam amaçlarıyla işliyor ve üçüncü taraflara açıklıyoruz. Uygulama içi ayarlarınızda “Gizlilik Seçimleriniz” bölümüne giderek ve geçerli düğmeyi kapatarak kişisel bilgilerinizin bu reklam amaçları için kullanılmasını ve açıklanmasını tercih dışı bırakabilirsiniz. CapCut, yürürlükteki yasalar tarafından kısıtlandığı durumlarda, kişisel bilgileri 16 yaş altı kullanıcıların çapraz bağlamlı davranışsal reklamları veya hedefli reklamları için bilerek satmaz veya paylaşmaz.


Ayrıca, gizlilik tercihlerinizi ziyaret ettiğiniz web sitelerine iletmenizi sağlayan tarayıcı tabanlı bir tercih dışı bırakma sinyali olan Global Gizlilik Kontrolünü (“GPC”) etkinleştirerek tercih dışı bırakma hakkınızı kullanabileceğinizi unutmayın. GPC hakkında daha fazla bilgi için lütfen web sitelerini buradan ziyaret edin. Tarayıcınızda GPC'yi etkinleştirdiğinizi fark edersek politikamız, GPC'yi etkinleştirdiğiniz tarayıcı için sizi bağlamlar arası davranışsal ve hedeflenmiş reklamcılık amaçlarıyla kişisel bilgilerinizin kullanımından veya açıklanmasından çıkarmak olacaktır. Global Gizlilik Kontrolü tarayıcı tabanlı bir mekanizma olduğundan, tercih dışı bırakma seçiminizin yalnızca sinyali etkinleştirdiğiniz tarayıcı için geçerli olacağını lütfen unutmayın.


Topladığımız bilgilerin bazıları hassas kişisel bilgi olarak kabul edilebilse de, söz konusu bilgileri yalnızca Hizmetleri sunmak için ve geçerli yasa kapsamındaki diğer muafiyetler dahilinde, örneğin hassas kişisel bilgilerinizi hizmetleri yerine getirmek veya bizden talep ettiğiniz malları sağlamak için işlediğimiz durumlar dahilinde işleriz.


Diğer California HaklarıVietnam
Hizmetlerimizi Vietnam’da kullanıyorsanız aşağıdaki ek koşullar geçerlidir:


Yaş, Ebeveyn ve Vasi İzni. Hizmetlerimize erişmekle ve/veya kullanmakla en az 16 yaşında olduğunuzu veya vesayet altında olmadığınızı taahhüt ediyorsunuz. 16 yaşının altında veya vesayet altında olmanız durumunda:Ebeveyn(ler)inizin veya yasal vasi(ler)inizin onayına sahip değilseniz ve ebeveyn(ler)iniz veya yasal vasi(ler)iniz kendi adları altında hesap açmak istemiyorsa Hizmetlerimize erişmeyi bırakmak zorundasınız.